kobieta z laptopem

Dlaczego warto korzystać z doradztwa biznesowego?

Wiele osób doskonale znających swoje branże oraz posiadające innowacyjne pomysły nie radzi sobie w biznesie. To właśnie dla nich swoje usługi świadczą doradcy biznesowi. Poniżej przedstawiamy garść informacji, które mogą przekonać Was do skorzystania z usług doradztwa biznesowego.

1. Dlaczego warto skorzystać z doradztwa biznesowego

Doradztwo to pomoc wybierana przez coraz więcej przedsiębiorców,  którzy potrzebują usługi skrojonej dokładnie pod ich potrzeby. Przedsiębiorcy korzystając z doradztwa biznesowego mogą uzyskać wsparcie w zakresie rozwoju kompetencji miękkich: komunikacją w zespole czy zarządzaniem czasem, radzeniem sobie ze stresem czy zapobieganiem wypaleniu zawodowego.

Doradztwo biznesowe to niezwykle skuteczna forma usługi szkoleniowej, a fakt ten potwierdza liczba firm wybierających właśnie ten rodzaj consultingu. Dodatkowo jej popularność napędza dostępny obecnie wysoki poziom dofinansowania tego typu usług.

2. Nowe podejście

Z prowadzeniem własnej firmy wiąże się konieczność  zarządzania ludźmi, co może prowadzić do powstawania konfliktów międzyludzkich. Często pojawiają się konflikty w zespole, problemy z przepływem informacji, czy problemy kadrowe w tym nieodpowiedni pracownicy. W takich sytuacjach bez odpowiedniej pomocy z zewnątrz komunikacja w ich firmie jest mocno zaburzona co może doprowadzić w skrajnym przypadku do upadku dobrze prosperującego biznesu.

Zaangażowanie osoby z zewnątrz w rozwiązanie problemów może okazać się doskonałym pomysłem na rozwiązanie problemów gdyż osoba z zewnątrz nie jest zaangażowana w konflikt wewnętrznych, ma świeże spojrzenie, posiada odpowiednie doświadczenie w tego typu sprawach oraz zależy jej na jak najszybszym znalezieniu skutecznego rozwiązania sytuacji konfliktowej, czego osoby bezpośrednio zaangażowane w konflikt mogą nie chcieć lub nie rozumieć.

3. Długofalowa pomoc

Przedsiębiorcy coraz częściej wybierają długofalową usługę doradztwa biznesowego rozszerzając zakres świadczonej usługi wraz ze wzrostem lub w miarę napotykanych problemów. W ten sposób przedsiębiorca jest w stanie zagwarantować sobie dostępność specjalistów, którzy dokładnie znają jego potrzeby i historię jego działalności i w ten sposób zaoferować pomoc, która trafi w punkt.

W niektórych przypadkach jedno szkolenie czy spotkanie nie wystarcza, gdyż zabraknie czasu, motywacji lub problem będzie złożony i wymagający więcej pracy. W takiej sytuacji właśnie pojawia się potrzeba skorzystania z doradztwa. W rozmowie ze współpracownikiem może pomóc specjalista, który przedstawi możliwe rozwiązanie problemu czy usprawnienie danego procesu w firmie bazując na swoim doświadczeniu i szerokiej wiedzy.

Dlatego właśnie doradztwo nie tylko sprawdzi się w ramach coachingu/mentoringu, ale również jest świetną alternatywą dla szkoleń wszędzie tam, gdzie chcemy poprawić komunikację interpersonalną:

  • delegowanie zadań
  • budowanie pozycji lidera w grupie,
  • sprzedaż B2B – budowa długofalowych relacji z klientem.
  • zarządzanie zespołem,
  • komunikacja w zespole.

Doradztwo biznesowe to dobra alternatywa dla często nietrafionych i ogólnych szkoleń, które zabierają cenny czas i środki nie przybliżając przedsiębiorcy do celu jakim jest dobrze prosperujący biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *