Kobieta ćwiczy na rowerze stacjonarnym

Dlaczego warto ćwiczyć na orbitreku?

Orbitrek (rower eliptyczny) to sprzęt do ćwiczeń, na którym można wykonać kompleksowy trening całego ciała. Nie ma się co dziwić, że to urządzenie coraz bardziej zyskuje na popularności i jest coraz częściej wybierane do naszych domów. Łączy w sobie zalety rowerka stacjonarnego, bieżni i steppera. To doskonały sprzęt do wykonywania ćwiczeń cardio.

Treningi na orbitreku są bardzo przyjemne, orbitrek jest prosty w obsłudze, w zależności od naszych potrzeb kondycji, stanu zdrowia, oczekiwanych efektów można szybko i łatwo dobrać odpowiedni dla siebie program treningowy. Z czasem można zwiększać obciążenie.

Bezpieczeństwo dla stawów

Orbitrek to sprzęt bezpieczny w użyciu. Gdy przestajemy ćwiczyć, urządzenie się zatrzymuje. Ogromną zaletą ćwiczeń na rowerze eliptycznym jest bardzo niski poziom obciążenia stawów. Ćwicząc na orbitreku uzyskujemy efekty zbliżone do tego, co osiągamy podczas joggingu z dużo mniejszą szkodą dla stawów. Podczas treningów na orbitreku nasze nogi są cały czas w kontakcie z urządzeniem, dzięki czemu nacisk na stawy automatycznie się zmniejsza. Dlatego orbitrek polecany jest osobom, które z powodu problemów ze stawami nie mogą wykonywać wielu innych sportów.

Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej

Bardzo ważną zaletą treningów na orbitreku jest szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, dlatego sprzęt cardio orbitrek (do kupienia np. na www.marbo-sport.pl) cieszy się więc ogromnym zainteresowaniem wśród osób pragnących schudnąć.

Skuteczność ćwiczeń na orbitreku zależy od intensywności treningu. Ćwicząc intensywnie jesteśmy spalić więcej kalorii niż ćwicząc w tym samym czasie na rowerku treningowym czy bieżni.

Trening wydolnościowy

Ćwiczenia na orbitreku to również idealny trening wydolnościowy. Stymuluje pracę układu krążenia. Poprawia pracę serca, które zaczyna pompować większą ilość krwi. Zapobiega to rozwojowi wielu chorób takich jak miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie, choroba wieńcowa.

Przy pomocy orbitreka można przeprowadzać również treningi siłowe. W celu wymuszenia na mięśniach mocniejszej pracy należy ustawić na urządzeniu większy opór.

Sposób na relaks

Treningi na orbitreku są świetnym sposobem na odreagowanie stresu, sposobem na relaks po ciężkim dniu. Organizm staje się lepiej dotleniony, poprawia się nasze samopoczucie, odczuwamy przypływ energii. Podczas ćwiczeń na rowerze eliptycznym można oglądać telewizję, słuchać ulubionej muzyki, rozmawiać z bliskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *