Mężczyzna spożywa swoją dietę pudełkową w pracy

Dieta pudełkowa – jak wybrać dietę dla siebie?

Wiele osób zastanawia się jaka dieta jest najlepsza. Oczywiście odpowiedź jest prosta – zdrowa. Dziś podpowiemy Wam jak wybrać dietę pudełkową dla siebie. Koniecznie skorzystajcie z naszych rad.

Poznajcie zalety diety pudełkowej

Prawda jest taka, że choć chcemy zdrowo się odżywiać, to często nie jest to możliwe, szczególnie gdy nie mamy czasu na gotowanie. Oczywiście nie oznacza to wcale, że należy zrezygnować ze zdrowej kuchni. Wystarczy tylko postawić na catering dietetyczny. To świetna opcja nawet dla bardzo wymagających. Macie pewność, że produkty są przygotowane na bazie najlepszej jakości składników. Do tego są odpowiednio zbilansowane. Dzięki temu wszystko, co spożywacie jest pełne wartości odżywczych. Swoją drogą możecie też zaoszczędzić sporo czasu. Zamiast gotować, zamawiacie dietę pudełkową, która dostarczona jest w wybrane miejsce. Zaoszczędzony czas możecie wykorzystać choćby na aktywność fizyczną czy też relaks. Nie bez znaczenia jest także fakt, że do wyboru są różnego rodzaju diety. Zatem niezależnie, czy prowadzicie aktywny styl życia, czy raczej macie pracę siedzącą bez problemu dobierzecie taką, dzięki której pozbędziecie się nadprogramowych kilogramów czy utrzymacie właściwą wagę.

Dieta pudełkowa – jaką wybrać?

Każdy z nas jest inny i każdy może preferować nieco inny styl odżywiania. Jeżeli uwielbiacie ryby, to np. catering dietetyczny semi wegetariański będzie dla Was strzałem w dziesiątkę. Jeżeli natomiast cenicie dietę opartą przede wszystkim na warzywach, to dieta pudełkowa – wegetariańska czy wegańska będzie odpowiednia. Badania potwierdzają, że osoby na diecie wege rzadziej chorują na choroby nowotworowe np. jelit, a przy tym wyglądają młodziej, zatem to naprawdę dobry wybór. Jeżeli natomiast pracujecie dużo, a do tego fizycznie, to możecie wybrać dietę pudełkową dla sportowców, w której jest większa ilość białka budulca mięśni.

Dieta FODMAP – postaw na specjalną dietę pudełkową

Są takie diety, które można określić mianem specjalnych bądź specjalistycznych. Jeżeli zmagacie się z zespołem jelita drażliwego bądź często odczuwacie dyskomfort trawienny, to warto zdecydować się na dietę FODMAP. Warto tutaj wiedzieć, że w tej diecie pudełkowej stosuje się produkty, które zawierają mało sacharydów, które fermentują i mogą zaburzać procesy trawienne. Taka dieta zawiera też małe ilości węglowodanów. Jednocześnie trzeba bardzo dokładnie dobierać produkty, gdyż właśnie dzięki temu możecie sprawdzić, na które Wasz organizm gorzej reaguje. Np. zamiast mięsa wieprzowego zaleca się spożywanie ryb. Zamiast warzyw smażonych należy wybrać warzywa gotowane bądź przygotowane na parze. Trzeba jeszcze wiedzieć, że diety FODMAP nie można stosować przez cały czas, gdyż może prowadzić do niedoborów. Ponadto wybierając dietę pudełkową należy stawiać na sprawdzoną firmę, a dzięki temu rzeczywiście będziecie odczuwać różnicę i Wasze jelito drażliwe przejdzie w stan remisji. Niezależnie czy Twoim miejscem zamieszkania jest Kraków, Gliwice, Warszawa, Katowice czy Ruda Śląska, możesz skorzystać z dobrej oferty diety pudełkowej i dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji. Taka dieta może bez problemu zaspokoić Twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *