Czarna karta płatnicza

Czym są karty wirtualne? Czy potrafią już w pełni zastąpić karty, które nosimy w portfelach?

Artykuł partnera

W dzisiejszych czasach technologia zdominowała praktycznie wszystkie aspekty naszego życia — od nauki, poprzez zabawę aż do innowacyjnych metod płatności. Coraz więcej serwisów i sklepów internetowych umożliwia nam posługiwanie się na co dzień wirtualną kartą, dzięki której możemy robić zakupy czy nabywać pożądane gry lub przedmioty. Wirtualna karta posiada wiele zalet, jak choćby możliwość szybkiej realizacji zamówień, jednakże warto zastanowić się, czym tak naprawdę jest taki cyfrowy nośnik pieniądza.

Co to jest wirtualna karta?

Wirtualna karta to nic innego, jak karta płatnicza online, która nie ma swojej fizycznej postaci, ale wciąż posiada swój indywidualny numer, datę ważności oraz CVC. Każda wirtualna karta płatnicza przeznaczona jest do autoryzacji transakcji, a jej działanie opiera się na pierwotnym doładowaniu karty i wpisaniu jej numeru oraz CVC w czasie finalizowania zakupu w sklepie internetowym. Użytkowanie wirtualnej karty płatniczej daje dużo korzyści, jak choćby bezpieczeństwo wrażliwych danych, jakimi są imię oraz nazwisko. Dodatkowo takie karty chronią nasze konto bankowe przed potencjalnymi zagrożeniami, jakie płyną z dokonywania zakupu na niesprawdzonych stronach. Dodatkowo wiele firm oferujących usługi wirtualnych kart płatniczych, takie jak IgoriaCard oferują opcję wykonania plastikowego fizycznego nośnika waluty, co może być ciekawym urozmaiceniem dla wszystkich tych, którzy lubią posługiwać się klasycznymi kartami plastikowymi.

Jak działa wirtualna karta?

Działanie wirtualnej karty nie jest zbytnio skomplikowane, jednakże aby można było wykonać nią operacje i transakcje koniecznie trzeba ją doładować na wybraną kwotę. Jest to tak zwane działanie pre-paid, które polega na fizycznym wybraniu się do punktu doładowań wirtualnych kart, takich jak zwykły supermarket. Zanim jednak udamy się do punktu doładowań koniecznie trzeba taką kartę założyć. Można to zrobić za pośrednictwem serwisu bankowości internetowej, takiego jak https://www.igoriacard.com/platnosci-karta-prepaid/, na którym wystarczy zarejestrować się i zamówić kartę na swoje dane.

Przypominamy, że przed skorzystaniem z usługi należy zapoznać się z kosztami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *