Pieniądze

Czym różni się pożyczka pozabankowa od tej z banku?

Brak gotówki to dość powszechny problem. Niekiedy nasze zarobki nie pozwalają w pełni realizować wszystkich celów. Popsute auto, konieczność remontu w domu, czy nawet mniejsze wydatki najczęściej są związane z koniecznością zaciągnięcia pożyczki. Niestety okazuje się, że nie zawsze i nie wszędzie będziemy mogli ją uzyskać.

Pożyczki bankowe

Osoby nieufające firmom pozabnkowym, korzystają z usług tradycyjnych banków. Czym cechują się pożyczki tam zaciągane? Z pewnością wieloma formalnościami. Aby uzyskać pożyczkę musimy posiadać między innymi zaświadczenie o zarobkach. W większość wypadków konieczna będzie także wizyta w banku, a co za tym idzie stanie w kolejkach. Musimy także nastawić się na ewentualną odmowę. Może bowiem okazać się, że nie spełniamy wszystkich kryteriów i nie możemy otrzymać gotówki. Sama weryfikacja może trochę potrwać, co jest ogromnym minusem dla osób, które pilnie potrzebują pieniędzy.

Firmy pozabankowe

Obecnie korzystanie z nich jest bezpieczne. W Sieci znajdziemy mnóstwo rankingów opisujących rzetelność i wiarygodność tego typu instytucji. Pożyczki pozabankowe przez Internet mają mnóstwo plusów. Aby ją uzyskać musimy wejść na daną stronę np.: kokos.pl, zdecydować się na sumę jakiej potrzebujemy, uzupełnić specjalny formularz, wykonać przelew weryfikacyjny i czekać na akceptację. Zazwyczaj przebiega ona dość szybko, dlatego pieniądze w niedługim czasie pojawią się na naszym koncie. Co więcej, wszystkie formalności załatwimy bez konieczności wychodzenia z domu. Bardzo ważną wskazówką, dla wszystkich osób korzystających z pożyczek pozabankowych przez Internet jest skorzystanie z kalkulatora, który znajdziemy na portalu pożyczkowym. Pozwala on bowiem dokładnie obliczyć kwotę, którą będziemy musieli zwrócić, a co za tym idzie upewnić się, że będziemy w stanie to zrobić.

Pożyczki przez Internet są coraz bezpieczniejsze, nie zwalnia nas to jednak ze zdroworozsądkowego myślenia. Dokładnie zapoznajmy się z przedstawianą nam ofertą, a jeśli cokolwiek będzie budziło nasze wątpliwości, dopytajmy o szczegóły pracowników danej firmy lub zrezygnujmy ze współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *