Dom w spokojnej okolicy

Czy można ubezpieczyć dom będący jeszcze w budowie?

Czterech na pięciu Polaków korzysta z ubezpieczenia nieruchomości, domu lub mieszkania. Nic dziwnego, nieszczęśliwe zdarzenie losowe może bardzo negatywnie odbić się na naszych finansach. Czy można ubezpieczyć również dom znajdujący się dopiero w budowie?

Ubezpieczenie domu, czyli spokój o własne finanse

Zakup lub budowa nieruchomości to dla większości polskich rodzin życiowa inwestycja. Najczęściej wiąże się ona z długoletnimi oszczędnościami i pokaźnym kredytem. Dlatego klęska żywiołowa, akty wandalizmu czy kradzieże z włamaniem mogą zrujnować nasze finanse. Właśnie dlatego zdecydowana większość Polaków ubezpiecza należące do nich nieruchomości. Jednak czy sama budowa, która także może stać się obiektem nieszczęśliwych zdarzeń, musi wiązać się z ogromnym ryzykiem finansowym, jeśli coś pójdzie nie tak?

Ubezpieczenie domu znajdującego się w budowie i inne usługi

Towarzystwa ubezpieczeniowe działające na polskim rynku pomyślały również o takiej ewentualności. Odpowiednia polisa pozwala na ubezpieczenie domu, który dopiero znajduje się w trakcie budowy. W końcu na jej terenie także może dojść do pożaru czy powodzi, co oznaczałoby ogromne straty finansowe dla właściciela nieruchomości. Ponadto na terenie budowy przechowujemy oczywiście cenne materiały i sprzęt budowlany. Ich utrata na skutek kradzieży lub dewastacji również może bardzo negatywnie odbić się na harmonogramie inwestycji, zwłaszcza jeśli właściciel nie dysponuje dodatkowym kapitałem. Co ciekawe, osobne polisy zostały stworzone także z myślą o domkach działkowych i letniskowych, na których nie przebywamy regularnie i które na co dzień nie są dobrze strzeżone.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie domu?

Trudno jednoznacznie wskazać, jakie ubezpieczenie budującego się dopiero domu jest najlepsze. Kluczem do sukcesu jest zapoznanie się z jak największą liczbą ofert, w czym pomoże multiagencja ubezpieczeniowa, taka jak CUK. odwiedzając stronę internetową CUK możemy dokonać wstępnej kalkulacji ubezpieczenia domu, a następnie skontaktować się z doradcą telefonicznie lub odwiedzić punkt stacjonarny filmy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *