Robocze damskie buty w sklepie

Buty robocze damskie – czym różnią się od męskich?

Artykuł sponsorowany.

Z obuwia roboczego w takim samym stopniu korzystają panie, jak i panowie. Te pierwsze głównie w sieciach handlowych, gdzie nietrudno o upadek na stopę ciężkiego opakowania, palety itp. Nie zmienia to faktu, iż wiele kobiet pracuje w zakładach przemysłowych, magazynach czy warsztatach. Czy buty robocze dla pań charakteryzują się czymś niezwykłym? Jaka jest różnica dzieląca je od obuwia męskiego i czy ma to jakieś zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa pracy?

Buty robocze, przepisy

Na początek należy jednak przypomnieć, iż obuwie robocze jest obowiązkowym elementem wyposażenia pracownika na stanowisku, na którym z jakiegokolwiek powodu istnieje zagrożenie zdrowia lub nawet życia.

Dodajmy, że pracodawca jest zobligowany do dostarczenia personelowi butów roboczych na mocy artykułów 207 § 2 oraz 237 § 1 kodeksu pracy. Nakładają one obowiązek dostarczenia pracownikom odzieży ochronnej, w tym pojęciu mieści się także ochrona stóp. W przypadku niedopełnienia powyższych wymogów pracodawcy grożą poważne konsekwencje administracyjne, a w skrajnych przypadkach nawet karne.

Pracownik lekceważący nakaz odpowiedniego zabezpieczenia własnego ciała także musi liczyć się z konsekwencjami. Może być to między innymi utrata prawa do odszkodowania za wypadek w miejscu pracy.

Mając na uwadze, iż producenci obuwia roboczego przykładają dużą wagę do jakości swoich wyrobów, co w prostej linii przekłada się na korzystny design i wygodę, stosowanie obuwia roboczego powinno poprawiać komfort pracy. Buty robocze dostępne na stronie https://pol-paw.pl/obuwie-i-ochrona-nog-c-23.html różnią się od siebie pod względem wykonania oraz fasonu, są także zróżnicowane pod kątem specyfiki wykonywanych zajęć.

Rodzaje butów roboczych:

 • buty robocze pełne,
 • półbuty robocze,
 • trzewiki robocze,
 • sandały robocze.

Buty robocze pełne 

Mają za zadanie kompletną ochronę stopy, osłaniając kostkę i ścięgno Achillesa. Dodatkowo usztywniają staw skokowy dolny odpowiedzialny za ruchy nawracania i odwracania stopy.

Półbuty robocze 

Obuwie cechuje lżejsza budowa. Poprzez odsłonięcie kostki pracownik ma poczucie większej swobody ruchów. Przeznaczone są głównie do pracy w halach sprzedażowych i magazynach.

Trzewiki robocze

Przypominają raczej obuwie sportowe, są elastyczne i lekkie, co predysponuje je do prac serwisowych i montażowych, czyli takich, w których trakcie wymagana jest częsta zmiana pozycji ciała. W tym przypadku nacisk położony jest na materiały wykonawcze, które powinny zapobiegać poceniu się stóp oraz powstawaniu ośrodków grzybiczych i bakteryjnych.

Sandały robocze 

To najlżejszy rodzaj obuwia roboczego, który cieszy się uznaniem pośród pracowników ochrony zdrowia, zakładów fryzjerskich, gastronomicznych itp. Propozycja jest skierowana do osób pracujących w ciągłym ruchu, często na śliskich powierzchniach.

Lista obuwia i producentów jest okazała, o czym świadczy poniższa lista:

 • buty robocze base –  https://pol-paw.pl/base-c-431.html,
 • buty robocze beta – https://pol-paw.pl/beta-c-265.html,
 • buty robocze cofra – https://pol-paw.pl/cofra-c-266.html,
 • buty robocze delta plus – https://pol-paw.pl/delta-plus-c-273.html,
 • buty robocze demar – https://pol-paw.pl/demar-c-264.html,
 • buty robocze heckel – https://pol-paw.pl/heckel-c-1000.html,
 • buty robocze lemigo – https://pol-paw.pl/lemigo-c-267.html,
 • buty robocze medibut – https://pol-paw.pl/medibut-c-268.html,
 • buty robocze ogrifox – https://pol-paw.pl/ogrifox-c-986.html,
 • buty robocze portwest – https://pol-paw.pl/portwest-c-274.html,
 • buty robocze ppo – https://pol-paw.pl/ppo-strzelce-opolskie-c-269.html,
 • buty robocze pros – https://pol-paw.pl/pros-c-275.html,
 • buty robocze reis – https://pol-paw.pl/reis-c-272.html,
 • buty robocze urgent – https://pol-paw.pl/urgent-c-270.html,
 • buty robocze uvex – https://pol-paw.pl/uvex-c-271.html,
 • buty robocze równość – https://pol-paw.pl/rownosc-c-1003.html,
 • buty robocze fagum stomil – https://pol-paw.pl/fagum-stomil-c-1004.html.

Buty robocze damskie, czym się różnią od męskich?

Teraz kiedy już wiemy, jakie jest podstawowe zadanie obuwia ochronnego, przejdźmy do zauważalnych różnic.

Buty robocze damskie, charakteryzuje nieco odmienny design i większa dbałość o szczegóły. Powodem jest, poza względami estetycznymi, nieco inna konstrukcja stopy kobiety, także inna wrażliwość skóry na pot oraz wytrzymałość na temperaturę itd.

Obuwie dla pań powinno zapewnić optymalną przewiewność w celu uniknięcia odcisków, a nawet bolesnych pęcherzy. W tym celu stosuje się wkładki higroskopijne, wchłaniające pot.

Wypada przypomnieć o istotnych różnicach wynikających z innej numeracji rozmiarów. Damskie buty robocze powinny być dobierane pod kątem rozmiarów żeńskich.

Funkcjonalność ochronna w odniesieniu do butów damskich i męskich jest taka sama. W tym przypadku nie ma żadnych różnic, zważywszy, że zagrożenia są te same dla obu płci.

Decydując się na zakup konkretnego obuwia, należy w pierwszym rzędzie kierować się jakością wyposażenia. Bezpieczny pracownik z pewnością będzie wykonywał swoje obowiązki wydajniej, a o to warto zadbać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *