Jazda na rowerze

Bądź fit z Androidem

Od jakiegoś czasu zdrowy tryb życia jest na topie – ludzie zaczęli większą uwagę przykładać do tego co jedzą i z zapałem uczęszczają na siłownie lub ścieżki biegowe. Szczególnie da się to zauważyć w mediach społecznościowych. A że rynek nie znosi próżni, dla posiadaczy smartfonów, którzy chcą być fit, stworzono mnóstwo udogodnień w postaci specjalnie przygotowanych aplikacji na systemy Android. Maniacy sportu oraz zdrowego stylu życia znajdą coś dla siebie i w pełni będą mogli rozpocząć swoja przygodę w dążeniu do wymarzonej sylwetki.

Coraz więcej ludzi marzy o pięknym i umięśnionym ciele, jednak nie każdy ma czas na siłownię czy fitness. Jednak tak naprawdę wystarczy tylko trochę chęci oraz telefon z Androidem, który oferuje wiele darmowych aplikacji do liczenia kalorii, kilometrów oraz takich do wykonywania danych ćwiczeń – wszystkie można pobrać w Sklepie Play.

Roweromaniacy

Sezon rowerowy w pełni, więc każdy posiadacz smartfona może pobrać aplikacje motywujące do jazdy na rowerze. Za ich pomocą można mierzyć prędkość, wybierać trasę, a nawet podłączyć czujnik sprawdzający tętno, który będzie monitorował rytm serca. Aplikacje dla rowerzystów posiadają liczniki czasu przejazdów, prędkości z jaką się poruszamy, ale też pozwalają na sprawdzenie spalonych kalorii podczas jazdy. Dla lubiących adrenalinę, istnieją specjalnie przygotowane aplikacje, dzięki którym można rywalizować z przyjaciółmi, którzy też podzielają rowerową pasję. Inne programy posiadają odtwarzacze muzyki, a nawet elektronicznego trenera, który motywuje do działania. Są też takie, które oferują listę wyzwań na określony czas. Jest mnóstwo darmowych aplikacji na smartfony z systemem Android, dzięki którym jazda na rowerze będzie jeszcze większą przyjemnością. Recenzje przydatnych apek na rower i nie tylko można znaleźć na stronie http://androidpolska.pl/.

Aplikacje dla biegaczy

Długie trasy można wzbogacić o ciekawe programy na smartfony z Androidem, które umilą czas, ale też pomogą zrzucić zbędne kilogramy i urozmaicą codzienne zmagania. Dla osób, które lubią stawiać sobie poprzeczkę wysoko, istnieje możliwość wyznaczania dziennych celów, takich jak liczba kalorii do spalenia, czy kilometry do przebiegnięcia. Czas dystansu, tempo biegu oraz mapy z ciekawymi trasami do pokonania, dostępne są w każdej aplikacji dla biegaczy na smartfona. Istnieją też takie programy, które pozwalają monitorować ilość posiłków i zliczają kalorie, dzięki czemu w łatwy sposób można przestrzegać wyznaczonej diety.

Coś dla ćwiczących w domowym zaciszu

Osoby, które chcą ćwiczyć w domu, często nie wiedzą, jak zacząć i w jaki sposób wykonywać ćwiczenia, aby robić to prawidłowo. Aplikacje na Androida mogą w pewnym sensie zastąpić osobistego trenera i w większości są bezpłatne. Apki zawierają setki ćwiczeń wraz z opisami i ilustracjami, dzięki którym można trenować różne partie ciała. Programy fitness zawierają plany treningowe na dany dzień. Istnieją też takie, w których wyspecjalizowani trenerzy motywują do większego wysiłku i instruują jak poprawnie wykonywać dane ćwiczenie. W walce o wymarzoną figurę pomogą też różnego rodzaju aplikacje na smartfony, dzięki którym stworzysz własny plan treningowy, dostosujesz odpowiednią dietę, a także będziesz mógł monitorować postępy oraz porównywać swoje osiągniecia z innymi. Darmowe programy fitness to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą wykonywać ćwiczenia oraz prowadzić zdrowy tryb życia, zaoszczędzając jednocześnie pieniądze, które wydaliby na siłownię lub personalnego trenera fitness.

Dbanie o formę to priorytet, a na zmiany nigdy nie jest za późno. Warto zadbać o swoje zdrowie i ciało – tym bardziej, że nie trzeba wydawać majątku, aby zacząć przygodę ze sportem. Aplikacje oferowane przez system Android pomogą w prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń, urozmaicą monotonne bieganie oraz wybiorą ciekawe trasy na rowerowe wycieczki. Mogą zastąpić gadżety dla osób uprawiających sport oraz zmotywują początkujących w dążeniu do idealnej sylwetki i formy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *