Para osób w udanym związku

5 zasad udanego związku

Wielu z nas, widząc starsze małżeństwo spacerujące razem po parku i trzymające się za ręce, zastanawia się, jak po – prawdopodobnie – wielu latach związku udało się tej pięknej parze zachować uczucia i chęć dzielenia się nimi z drugą osobą. Często bowiem w wieloletnich związkach następuje moment kryzysu, który może skutkować oddalaniem się od siebie dwóch osób. Czasem też nie potrzeba do tego nawet kryzysu – dwoje ludzi przestają bowiem pielęgnować swoje uczucia i oddają się codziennym sprawom i z czasem zwyczajnie stają się dla siebie coraz bardziej obcy, niwecząc tym samym cały trud włożony wcześniej w związek. Aby do tego nie dopuścić, warto pielęgnować swoje uczucia każdego dnia, dając drugiej osobie ich wyraz przy każdej okazji. Dziś podpowiemy, o czym pamiętać, aby zbudować trwały i pełen uczuć związek.

Akceptacja

Niezwykle ważnym elementem związku, choć bardzo często lekceważonym, jest wzajemna akceptacja. Wybierając sobie życiowego partnera oceniamy go na podstawie jego charakteru, jednak wraz z wiekiem każdy z nas się zmienia, a wraz z tym zmieniają się nasze nawyki, podejście do życia czy poglądy. Trudno zatem oczekiwać, że nasz partner lub partnerka będą niezmienni niczym skała, dlatego ważna jest umiejętność akceptowania takich zmian, oczywiście o ile nie odbijają się one negatywnie na nas czy otoczeniu. Do wielu konfliktów w związku dochodzi właśnie dlatego, że zabrakło w nich wzajemnej akceptacji. “Kiedyś uprawialiśmy razem sport, a teraz siedzisz tylko po pracy na kanapie” – taki zarzut wydaje się dość zasadny, jeśli jednak spróbowalibyśmy zrozumieć, dlaczego tak się stało, być może okazałoby się, że siedzący tryb życia wynika z tego, że nasz partner jest zmęczony lub schorowany. Jeśli tęsknimy za tymi wspólnymi, aktywnymi chwilami, warto wówczas zaproponować partnerowi alternatywę, ale taką, która będzie sprawiała obopólną przyjemność. 

Partnerstwo

Wydawać by się mogło, że to oczywiste, ale w wielu związkach z czasem zaczyna brakować właśnie partnerstwa, które powinno przecież stanowić filar relacji. Partnerstwo to wzajemne wsparcie, podążanie w tym samym kierunku, bycie blisko na dobre i na złe. Brzmi to jak oklepane hasła, jednak jeśli zastanowimy się nad tym głębiej, to właśnie te słowa wyznaczają wartość naszego związku. Partnerstwo daje poczucie bezpieczeństwa, sprawia, że druga osoba nigdy nie czuje się samotnie.

Zaskakiwanie

Chyba każdy z nas lubi niespodzianki, oczywiście te przyjemne. Wywołanie pozytywnego zaskoczenia u drugiej osoby sprawia nam radość, a widok spontanicznego uśmiechu na ukochanej twarzy działania niezwykle motywująco.

Warto o tym pamiętać na co dzień i starać się zaskakiwać niespodziankami naszą drugą połowę bez okazji. Może to być liścik miłosny włożony do kieszeni marynarki, którą nasz partner zakłada do pracy lub romantyczny sms wysłany w ciągu dnia. Nie zapominajmy także o sypialni: tu efekt zaskoczenia może wywołać bardzo pozytywny skutek. Zaproponujmy partnerowi lub partnerce miłosne igraszki z nowym gadżetem erotycznym, który rozpali zmysły i przełamie monotonię w tej sferze życia. Taka aktywność z całą pewnością korzystnie wpłynie na wasze relacje i zbliży was do siebie. Kto wie? Może zachęceni tego rodzaju gadżetami uwolnicie swoją wyobraźnię i wasze życie intymne nabierze nowej wartości?

Udany związek wymaga codziennej i wspólnej pracy. Choć w każdym związku zdarzają się słabsze momenty, to tylko od nas zależy, czy podejmiemy trud, aby wrócić na właściwe tory.

 

Artykuł dostarczył sklep erotyczny online – Mypleasure.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *