Nowoczesne mieszkanie na parterze

5 zalet posiadania mieszkania na parterze

Z całą pewnością można stwierdzić, że mieszkanie na parterze będzie doskonałym pomysłem dla wielu osób. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat zalet takiego rozwiązania.

Dostęp do ogrodu

Wśród głównych zalet posiadania mieszkania na parterze można wymienić łatwy dostęp do ogrodu. W obecnych czasach deweloperzy bardzo często umożliwiają korzystanie z przydomowego ogródka w sposób samodzielny, czyli bez innych lokatorów, co jest zdecydowaną zaletą takiego rozwiązania. Przydomowy ogródek jest miejscem wypoczynku, w którym można rozkoszować się świeżym powietrzem. Najczęściej ogródki można w samodzielny sposób aranżować, dzięki czemu można nadać im indywidualną formę.

Wygoda dla starszych i młodszych

Mieszkanie na parterze będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem dla osób w pewnych grupach wiekowych. Przede wszystkim są to rodzice z małymi dziećmi, ponieważ dostanie się do mieszkania na parterze jest bardzo ułatwione, nawet jeśli niesie się wózek lub dziecko w foteliku. Oprócz tego lokal na parterze będzie również wygodny dla osób starszych, które nie muszą podróżować windą lub pokonywać schodów, aby dostać się do swojego mieszkania. Warto na te aspekty zwrócić uwagę.

Wygoda podczas remontu

Mieszkanie usytuowane na parterze będzie również bardzo dobrym rozwiązaniem podczas remontu, ale także wnoszenia do wnętrza lokalu innych przedmiotów, na przykład standardowych zakupów. Duże meble bardzo często nie mieszczą się do windy, dlatego istnieje konieczność wnoszenia ich po schodach. W przypadku mieszkania na parterze nie powinno to dla nikogo stanowić zbyt dużego problemu.

Brak problemów z windą

Wśród głównych zalet mieszkania na parterze można również wymienić brak problemów z windą. W obecnych czasach w wielu nowych inwestycjach windy co jakiś czas się psują oraz wymagana jest ich konserwacja, co wiąże się zarówno z dodatkowymi opłatami, jak i przestojem w użytkowaniu. Natomiast jeśli mieszka się na parterze, to nie trzeba się martwić o żadne przestoje, ponieważ nie korzysta się z windy. Na parter z łatwością można dojść schodami i nie powinno to dla nikogo stanowić wysiłku.

Niższe koszty

Mieszkania zlokalizowane na parterze najczęściej są tańsze od takich samych lokali, które są położone na wyższych piętrach. Dlatego może to być bardzo dobry sposób na zaoszczędzenie na zakupie lokalu mieszkalnego, a także negocjacje cen wraz z deweloperem. Ceny mieszkań na parterze mogą być niższe nawet o kilkanaście procent, dlatego warto się zastanowić nad wyborem takiego rozwiązania. W podobnej cenie jak droższe lokale można uzyskać kilka metrów kwadratowych powierzchni więcej niż inne osoby. W przypadku poszukiwania mieszkania na parterze idealnego dla siebie warto sprawdzić ofertę Modern Homes. Na pewno każdy klient znajdzie dla siebie dobrze dopasowany lokal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *