Montaż ogrodzenia z betonu architektonicznego

5 powodów, dlaczego warto zdecydować się na ogrodzenie z betonu architektonicznego?

Beton architektoniczny to niezwykle uniwersalny materiał budowlany, który stał się nieodłącznym elementem industrialnych i nowoczesnych wnętrz, jednakże jego zalety nie ograniczają się jedynie do stylizacji domów oraz mieszkań. Z powodzeniem można go wykorzystać również podczas projektowania ogrodzenia dla działki. Co czyni z tego materiału stylowe i zarazem uniwersalne rozwiązanie dla każdego?

Trwałość – wybór na lata

Beton należy do jednych z najbardziej wytrzymałych materiałów, jakie możemy wykorzystać do budowy ogrodzenia. Płot będzie doskonale znosił zarówno ekstremalnie niskie, jak i wysokie temperatury – w tym ogień – oraz wszelkie czynniki atmosferyczne. Betonowa powierzchnia jest odporna na zadrapania, uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu mamy pewność, że ogrodzenie zachowa swój wygląd przez długi czas.

Uniwersalność – styl dla każdego

Ogrodzenia z betonu niejedno mają imię. Niezwykle popularne są płoty budowane z prefabrykowanych bloków, które można zaaranżować w dowolny sposób oraz połączyć z innymi materiałami. Obecne na rynku metalowe przęsła oraz elementy są malowane proszkowo, dzięki czemu bez trudu mogą imitować drewno, kamień oraz inne tworzywa. Pozwala to stworzyć praktycznie dowolną kombinację przy wykorzystaniu wytrzymałych materiałów. Możemy także postawić na surowe betonowe przęsła lub odlewane segmenty. Te ostatnie są najdroższym rozwiązaniem, ale tworzą wysoką, solidną barierę przed wzrokiem postronnych i nie tylko. Niezależnie od tego, która opcja przypadnie Ci do gustu, betoniarnia na śląsku zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby.

Dodatki w każdym stylu

Ogrodzenia z betonowych bloków łatwo dopasować do życzeń klienta, co stanowi ich kolejny atut. Słupki mogą zwieńczyć daszki bądź ozdobne elementy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać wnętrze bloczków w kreatywny sposób – na przykład wypełniając je ziemią i tworząc nietuzinkową rabatkę. Dzięki temu szczyt ogrodzenia zostanie przystrojony kwitnącymi kwiatami albo spływającymi wstęgami bluszczu. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Prosta konserwacja

Nie bez przyczyny beton jest uważany za wyjątkowo twardy materiał. Nawet surowe słupki oraz bloki są wyjątkowo odporne i nie potrzebują wiele uwagi oprócz okazjonalnego czyszczenia z pomocą myjki ciśnieniowej. Jeżeli jednak chcemy zadbać o nasze ogrodzenia, możemy zakupić specjalny impregnat. Zapewni on nie tylko dodatkową ochronę, ale również nada powierzchni pożądaną barwę. Kolejną zaletą betonu jest odporność na promienie ultrafioletowe. Podczas gdy drewno z czasem zmienia barwę, wysycha i staje się kruche, a metal potrzebuje specjalnego zabezpieczenia, beton znosi promienie słońca bez wyraźnego uszczerbku.

Wygląd w rozsądnej cenie

W porównaniu do ogrodzeń kutych beton stanowi wyjątkowo korzystną alternatywę pod względem finansowym. Jeżeli zależy nam na wyglądzie stylizowanym na ceglany lub kamienny mur, możemy wykorzystać panele imitujące pożądany materiał bez konieczności wymiany całego ogrodzenia. To samo dotyczy malowania płotu. Aby odmienić wygląd ogrodu lub działki wystarczy przemalować ogrodzenie – jest to szczególnie użyteczne, gdy chcemy zmienić wygląd fasady całego domu i dopasować do niego kolor płotu. W przeciwieństwie do drewna czy metalu, nie musimy kłopotać się szlifowaniem lub wielowarstwowym malowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *