Mała pralka typu Slime w łazience

Małe gabaryty, duże możliwości – pralka slim

Kiedy dysponujemy przestronną łazienką, wybór odpowiedniej pralki nie powinien przysporzyć nam najmniejszych problemów. Wystarczy po prostu wybrać interesujący nas model i umieścić go w łazience – jeśli okaże się bardziej okazały niż w sklepie i tak wiemy, że zmieści się w naszym miejscu docelowym. Jednak jeśli mieszkasz w bloku, wiesz, że walka o każdy centymetr miejsca przy urządzaniu mieszkania to nie przelewki. W takich sytuacjach, bardzo dobrym wyborem może okazać się pralka slim. Co to jest i czym różni się od tradycyjnej pralki?

Pralka slim a pralka tradycyjna – czym się różnią?

Pralka slim to urządzenie, opracowane z myślą o osobach, które nie dysponują w swoich mieszkaniach ogromem miejsca, jednak w dalszym ciągu chcą cieszyć się nowoczesną i niezawodną pralką. Czym różni się sprzęt slim? Jak wskazuje nazwa, pralka slim jest „odchudzona” względem klasycznej pralki. Czy oznacza to, że producenci dążący do miniaturyzacji nie przewidzieli, że będziemy musieli upychać nasze pranie, przez mniejsze niż standardowe drzwi? Otóż nie – pralka slim jest odchudzona względem tradycyjnej jedynie na głębokość.  

Pralka slim wcale nie jest węższa!

W związku z tym, że pralka slim różni się od tradycyjnej jedynie głębokością, nie musimy obawiać się o wąskie drzwi, które utrudnią nam proces pakowania naszych ubrań do urządzenia. A co jeśli komuś właśnie na tym zależy? Czasami możemy nie dysponować wystarczającą ilością miejsca, nawet na komfortowe otworzenie drzwi w naszej pralce. W takiej sytuacji najlepiej może się sprawdzić pralka ładowana od góry, taka jak Electrolux PerfectCare z serii 600. Łączy ona ergonomiczną budowę z najnowszą technologią, która pozwoli nam zatroszczyć się o nasze ubrania już na etapie ich prania.

Pralka slim – jaką może mieć ładowność względem swoich większych kuzynów?

Pralka slim to doskonałe rozwiązanie dla każdej małej łazienki. W związku z tym, że są one mniej głębokie niż tradycyjne, możemy bezproblemowo umieścić je przy każdej ścianie, ze znaczną oszczędnością miejsca względem tradycyjnej pralki. W związku z tym, ładowność pralek slim również musi być mniejsza niż zwykłej pralki o standardowych rozmiarach. Niestety nie da się tego uniknąć, ale pralki slim w takim zestawieniu i tak wypadają lepiej niż początkowo mogłoby się wydawać. Ich standardowa ładowność wynosi około 6 kilogramów, czyli wcale nie dużo mniej niż tradycyjne pralki, które najczęściej można znaleźć z ładownością około 8 kilogramów. Tak duża oszczędność miejsca nie wpływa zatem na ładowność naszych pralek tak mocno, jak można było tego oczekiwać.  

Tradycyjne funkcje w mniejszym opakowaniu – pralka slim

Pralka slim nie ustępuje także swoim większym odpowiednikom pod względem funkcjonalności. Większość pralek slim oferuje dokładnie takie same funkcje jak tradycyjne pralki. Znajdziemy w nich programy do różnych tkanin, tryb krótki czy funkcje parowe. Jak więc widać, wybór pralki slim nie zmusza nas do żadnych kompromisów pod tytułem „zagracona łazienka vs niedokładne pranie”. W związku z uniwersalnością tych urządzeń, doskonale sprawdzą się one w każdej sytuacji.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *