Galeria obrazów

Gdzie sprzedawać własne obrazy?

Marzeniem każdego artysty jest dotrzeć ze swoją twórczością do szerokiego grona odbiorców. Dzieła sztuki, np. obrazy, uchodzą za dobra luksusowe. W jaki sposób je sprzedawać?

Znani i cieszący się renomą malarze z tzw. wyrobionym nazwiskiem powodów do narzekań nie mają, ponieważ o ich twórczość zabiegają i galerie, i potencjalni nabywcy. Młodzi, dopiero początkujący artyści są w mniej korzystnej sytuacji, ponieważ dopiero przystępują do budowania własnej marki. Nie oznacza to jednak wcale, że mają siedzieć z założonymi rękoma. Sprzedać swój obraz można na parę sposobów.

Potęga mediów społecznościowych

„Nie masz Facebooka, nie istniejesz” – to znane powiedzenie, w którym jest sporo prawdy. Obecnie media społecznościowe z Facebookiem i Instagramem na czele to bardzo skuteczny sposób na promowanie swojej twórczości. Estetyczny, na bieżąco aktualizowany profil z pewnością przyciągnie wielu odbiorców. Trzeba zadbać o dobrą jakość zdjęć – to w tym przypadku podstawa.

Sklep online

Prowadzenie własnego sklepu online wymaga co prawda dopełnienia szeregu formalności, niemniej niejeden malarz decyduje się na ten krok. Punkt ten jest ściśle powiązany z poprzednim – mając sklep, trzeba go reklamować w mediach społecznościowych.

Współpraca z galeriami sztuki

Galerie sztuki przyjmują dzieła w komis – należy zapoznać się z zasadami współpracy i próbować szczęścia. Warto stawiać na sprawdzone miejsca przyciągające pasjonatów z Polski i zza granicy, takie jak np. Piękna Gallery, która jest otwarta na współpracę w zakresie zarówno kupna, jak i sprzedaży dzieł sztuki oraz dba o różnorodną i interesującą ofertę. Organizuje aukcje będące sposobnością do nabycia ciekawych dzieł.

Wystawy indywidualne i zbiorowe

Na dobry początek warto zainteresować się działalnością instytucji kulturalnych w swoim mieście i w okolicy. Spora część z nich organizuje wystawy – nie tylko indywidualne, ale i zbiorowe, które także są znakomitą okazją do zaprezentowania twórczości. Bardzo często pokazane na wystawach obrazy znajdują nabywców.

Plenery

Uczestnictwo w plenerach jest bardzo ważne, ponieważ daje możliwość nawiązania licznych znajomości. Ponadto tego typu spotkaniom towarzyszą wystawy poplenerowe – a to też pomaga w budowaniu artystycznego życiorysu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *