wakeboard

Co to jest wakeboard

Sport to świetny sposób na odreagowanie stresu. Jazda na rowerze, czy nawet spacer pozwalają przegnać troski, czy odzyskać pozytywne spojrzenie na świat. Jednak najlepiej wypoczywa człowiek w pobliżu wody. O wiele szybciej można osiągnąć spokój uprawiając sporty w pobliżu rzek czy jezior. Dlatego też w sezonie taką popularnością cieszą się sporty wodne i ogólnie wypoczynek […]

Historia szkłem pisana

Szkło. Jest to nieorganiczny materiał amorficzny czyli wygląda jak kryształ ale nie jest zbudowane jak kryształ, raczej jak ciecz. Zachowuje jednak cechy ciał stałych jak kruchość i sztywność. W naturze szkło występuje od zarania dziejów, gdyż powstaje podczas erupcji lawy. Jako pierwsze poznały go ludy zamieszkujące okolice czynnych wulkanów.

Zabezpieczanie wykopów

Dobieranie zabezpieczenia do wykopu

Wykonanie dużych inwestycji od podstaw wiąże się najczęściej z koniecznością utworzenia wykopu. Każdy taki wykop wymaga odpowiednio dobranego zabezpieczenia przed naporem sąsiedniego gruntu. Sposób zabezpieczenia jest dobierany już na fazie projektu. Dobierając obudowę do wykopu bierze się pod uwagę charakter budowli jak i sąsiednich budynków oraz warunki geotechniczne i poziom wód gruntowych.